مقایسه طراحی سایت اختصاصی و قالب آماده وب سایت

مقایسه طراحی سایت اختصاصی و قالب آماده وب سایت : طراحی سایت معمولا به دو روش انجام می گیرد که یکی از این روش ها طراحی قالب وب سایت به صورت اختصاصی و دیگری استفاده از قالب های آماده وب سایت می باشد که انتخاب روش مورد نظر با توجه به احساس نیازهای کارفرما می باشد. در ادامه توضیحات به شما اطلاعات بیشتر در زمینه هر یک از این روش ها و بررسی مقایسه این دو روش طراحی وب سایت انجام می گیرد.

طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی معمولا به این صورت انجام می گردد که در این روش سایت مطابق با نیازهای کارفرما پیاده سازی می گردد. در این روش قبل از هر موردی کارفرما می بایست احساس نیازهای خود را در قالب RFP به شرکت طراحی سایت اعلام نماید تا برآورد هزینه و زمان انجام گردد. پس از آغاز کار جلسه ای فی مابین طراح وب سایت و کارفرما برگزار می گردد و در آن جلسه کارفرما نقطه نظرات خود را در مورد قالب گرافیکی وب سایت اعلام می نماید و طراح سایت قالب سایت را بر اساس نقطه نظرات کارفرما پیاده سازی می نماید. پس از پیاده سازی قالب کارفرما می تواند نظرات خود را روی قالب پیاده سازی شده اعلام نماید و طراح سایت موارد مورد نظر کارفرما را در وب سایت پیاده سازی می نماید. انجام ویرایش از طرف طراح وب سایت تا زمانی پیش می رود که قالب طراحی وب سایت به تایید کارفرما برسد و معمولا محدودیتی در تعداد ویرایش های کارفرما وجود ندارد.

حتی ممکن است نیاز به طراحی قالب جدید وب سایت باشد که طراح وب سایت قالب جدید را ارائه می نماید. پس از تایید قالب کلی وب سایت عملیات پیاده سازی قالب بر روی سیستم مدیریت محتوا انجام می گردد که در این مرحله ممکن است از یکی از سیستم های مدیریت محتوای رایگان نظیر جوملا، وردپرس و دروپال و … و یا سیستم مدیریت محتوای اختصاصی نوشته شده ویژه پروژه استفاده گردد که پس از تکمیل این مرحله مطالب وب سایت در سایت بارگذاری می گردد. پس از بارگذاری مطالب وب سایت در این مرحله کارفرما می تواند نظر خود را در مورد وب سایت اعلام نمایید و درخواست انجام ویرایش دهد و طراح وب سایت ویرایش های مورد نظر کارفرما را در سایت انجام می دهد تا زمانی که وب سایت به تایید کارفرما برسد و وب سایت راه اندازی گردد. همچنین کارفرما می بایست برای آموزش پانل مدیریت وب سایت ITDAR در دفتر حاضر گردد تا نحوه مدیریت مطالب وب سایت آموزش داده شود.

* طراحی وب سایت اختصاصی ممکن است به عدم استفاده از سیستم های مدیریت محتوای رایگان نظیر جوملا ، وردپرس و دروپال نیز منجر گردد زیرا در برخی از پروژه ها افراد و سازمان ها به دلیل خاصی درخواست عدم استفاده از این سیستم ها را دارند که در این صورت سیستم مدیریت محتوا می بایست از پایه برنامه نویسی گردد.

طراحی سایت با استفاده از قالب آماده

قالب های آماده به سایت های از قبل طراحی شده ای گفته می شود که یا به صورت رایگان و غیر رایگان ارائه می شوند و می توان سایت را با استفاده از این سایت های از پیش طراحی شده پیاده سازی نمود. در این روش کارفرما پس از مراجعه به فروشگاه قالب می تواند قالب مورد نظر خود را انتخاب نمایید. در این فروشگاه در حدود ۱۰۰۰ قالب سایت در دسته بندی های مختلف وجود دارد که کارفرما می تواند با جستجو در این وب سایت قالب در زمینه شغلی خود را بیابد. پس از انتخاب قالب طراح وب سایت قالب مورد نظر را پیاده سازی می نماید و پس از آن مطالب مورد نظر را در وب سایت بارگذاری می نماید. البته ممکن است کارفرما درج اطلاعات را خود به عهده بگیرد که در این صورت عملیات درج اطلاعات توسط ITDAR از لیست خدمات حذف می گردد. پس از این مراحل کارفرما در دفتر ITDAR از بابت آموزش پانل کاربری حاضر می گردد و نحوه کار با کنترل پانل به کارفرما آموزش داده می شود و پس از این مرحله و انجام ویرایش های نهایی وب سایت راه اندازی می گردد.

ادغام طراحی سایت اختصاصی و قالب آماده

طراحی سایت اختصاصی و قالب آماده را می توان در هر ادغام نمود به این صورت که انجام تغییرات سفارشی کارفرما بر روی قالب آماده وب سایت انجام گردد به گونه ای که از قالب مورد نظر وب سایتی با ظاهر و امکانات جدید پدید آید.

مقایسه طراحی سایت اختصاصی و قالب آماده وب سایت

  • سرعت انجام پروژه با استفاده از قالب های آماده بیشتری باشد زیرا زمانی از بابت پیاده سازی قالب و سیستم مدیریت محتوای وب سایت صرف نمی گردد و بنابراین وب سایت سریعتر آماده می گردد و برای سئو سایت مناسب است

  • هزینه تمام شده طراحی سایت با استفاده از قالب آماده وب سایت پایین تر می باشد زیرا هزینه ای از بابت طراحی قالب وب سایت یا برنامه نویسی سیستم مدیریت محتوا پرداخت نمی گردد

  • طراحی سایت اختصاصی با توجه به متمایز بودن آن به برند سازی وب سایت کمک می نماید و طراح وب سایت قالب وب سایت را بر اساس المان های گرافیکی مرتبط به کارفرما و اختصاصا برای آن مجموعه طراحی می نماید

  • در طراحی وب سایت اختصاصی محدودیتی از نظر قالب و امکانات وب سایت نخواهید داشت حال آنکه در استفاده از قالب های آماده حتما می بایست قالب خود را از بین قالب های موجود انتخاب نمایید

نتیجه گیری طراحی سایت

امروزه با توجه به افزایش تعداد قالب های آماده و وجود تنوع بسیار و همچنین هزینه تمام شده پایین تر و سرعت انجام بالاتر پیاده سازی برای طراحی سایت با استفاده از قالب های آماده سایت استفاده از این روش رواج بیشتری پیدا نموده است و حال آنکه اشخاص و شرکت هایی به دنبال طراحی سایت اختصاصی هستند که معمولا بودجه و زمان بیشتری جهت ساخت سایت دارند و همچنین نیاز به مواردی در سایت دارند که با استفاده از قالب های آماده برای طراحی وب سایت ممکن نباشد. بهتر است به عنوان یک مشتری شرکت های طراحی وب سایت بر این موضوع تمرکز ننمایید و صرفا موارد مورد نیاز خود در وب سایت را به شرکت طراح وب سایت منتقل نمایید تا مجموعه بهترین پیشنهاد با توجه به توانمندی های خود و شرایط شما را اعلام نماید.

چه از قالب آماده برای طراحی سایت استفاده گردد و چه سایت به صورت اختصاصی پیاده سازی گردد مهم کیفیت نهایی وب سایت می باشد چه بسا سایت هایی که از قالب آماده استفاده شده با به صورت اختصاصی طراحی شده اند و بلعکس. بنابراین ITDAR ( آی تی سرا ) به عنوان شرکتی که حدودا از سال ۱۳۸۸ در زمینه طراحی صفحات وب سایت تجربه دارد به شما پیشنهاد می نماید فقط و فقط بر روی امکانات و کیفیت مورد نظر خود از وب سایت تمرکز نمایید و از طراح وب سایت خود پیاده سازی وب سایت با بالاترین کیفیت و دقت را بخواهید و پیشنهاد شرکت طراح را پذیرا باشید.

مقایسه طراحی سایت اختصاصی و قالب آماده وب سایت مقایسه طراحی سایت اختصاصی و قالب آماده وب سایت مقایسه طراحی سایت اختصاصی و قالب آماده وب سایت طراحی سایت طراحی سایت با کیفیت طراحی سایت ارزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دوازده − نه =